تبلیغات
خوشنویسی -هنر-حیدرامیرپور

خوشنویسی -هنر-حیدرامیرپور
خوشنویسی نستعلیق -هنر اصیل ایرانی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
تصویر مرتبط
[ سه شنبه 30 مرداد 1397 ] [ 09:59 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ سه شنبه 30 مرداد 1397 ] [ 09:59 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

پول‌های مشکوک در سینمای ایران؟اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,سینما

مدتی است که مسئله خطر ورود پول‌های مشکوک به سینمای ایران و دستمزدهای نامتعارف، به دغدغه سینماگران ایرانی تبدیل شده است؛ موضوعی که بار دیگر با اعلام خبر دستگیری و بازداشت نادر فتوره‌چی به علت اتهام به یک تهیه‌کننده سینما داغ شده است. به همین بهانه مروری بر ماجرای ورود پول‌های مشکوک به سینما داشته‌ایم.

 

شکایت از افشاگر
ماجرا از دستگیری نادر فتوره‌چی شروع شد. یک شنبه عصر شاهرخ فتوره‌چی ویدیویی در فضای مجازی منتشر کرد و گفت که برادرش به علت شکایت تهیه‌کننده سریال «شهرزاد» محمد امامی، در جلسه دادگاه حاضر شده است اما چون توان مالی برای تامین وثیقه نداشته، به زندان فشافویه منتقل شده است. بعد از انتشار این خبر، محمود صادقی نماینده مجلس در توییتی به بازداشت او واکنش نشان داد و وعده داد اگر تا دوشنبه ظهر، شکایت از فتوره‌چی پس گرفته نشود، جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر می‌کند. وی دیروز طبق تهدیدی که کرده بود، بخشی از گزارش تحقیق و تفحص از بانک سرمایه را که مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان بود، در توییترش منتشر کرد که نام محمد امامی نیز در آن به چشم می‌خورد.


ساخت «شهرزاد» با سرمایه مشکوک
مهر ماه دو سال قبل و هنگام ساخت فصل دوم سریال «شهرزاد»، اخباری مبنی بر دستگیری محمد امامی تهیه‌کننده این سریال، به اتهامات مالی که مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان بود، در فضای مجازی منتشر شد. حتی شایعه شد قرار است امامی پول‌ها را پس بدهد و نام سریال را تغییر دهند تا برای ادامه تولید آن مشکلی پیش نیاید. ترانه علیدوستی، در واکنش به این شایعات در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی خیال مردم را از بابت این که فیلم برداری فصل دوم سریال در حال انجام است راحت کرد و از آن‌ها خواست به شایعات توجه نکنند. نادر فتوره‌چی مترجم، نویسنده و روزنامه‌نگار در همان زمان در صفحه توییتر خود به امامی و «شهرزاد» تاخت و حتی پویش«نه به شهرزاد» را به راه انداخت. مدتی بعد و در اوایل سال 96 امامی در نشستی خبری در کانادا، اعلام کرد که از فتوره‌چی شکایت کرده است؛ اما بعدها دیگر از این ماجرا خبری نشد.


هشدار کانون کارگردانان سینما
پس از اعلام شکایت امامی، ماجرای ورود پول‌های کثیف به سینما دیگر پیگیری نشد تا همین چند وقت پیش؛ زمانی که خبرهایی از ساخت چند فیلم سینمایی و چندین سریال شبکه نمایش خانگی منتشر شد؛ آثاری پرستاره و پرخرج. شایعاتی که هراز گاهی منتشر می‌شد، حکایت از دستمزدهای نجومی داشت که برخی ستاره‌ها درخواست می‌کنند و فقط تعداد کمی از تهیه‌کننده‌ها توان پرداخت آن را دارند. به تازگی نیز یک رسانه فارسی‌زبان بیگانه گزارشی درباره ورود پول‌های مشکوک و همچنین ورود آقازاده‌ها به عرصه سینما منتشر کرد. حتی اعلام شد که سرمایه‌گذار یک فیلم پرستاره، در زمینه خرید و فروش بیت‌کوین در ایران فعال است و به همین دلیل ارقامی نجومی پرداخت کرده است. در همین گیرودار، اهالی سینما از صنوف مختلف به مسائل مرتبط واکنش نشان دادند؛ مسائلی که کلیدواژه همگی‌شان دستمزدهای نامتعارف و پول‌های مشکوک بود. کانون کارگردانان سینمای ایران نیز در بیانیه‌ای درباره ورود پول‌های کلان از منابع نامشخص به سینما و عواقب آن هشدار داد. ماجرا البته تمام نشده و همچنان دغدغه سینماگران است؛ باید دید آیا در آینده این موضوع به ورود جدی نهادهای نظارتی به مسائل اقتصادی سینمای ایران خواهد انجامید یا خیر.

 


[ سه شنبه 30 مرداد 1397 ] [ 09:57 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 28 مرداد 1397 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 28 مرداد 1397 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ یکشنبه 28 مرداد 1397 ] [ 10:35 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

اعتراف نویسنده سریال «پدر» به شیطنت در یک صحنه پرحاشیهحامد عنقا در مقام نویسنده سریال «پدر» با اشاره به سکانسی که بارها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست و باعث خنده مخاطب شده است، اعلام کرد که در زمان ساخت این صحنه‌ها آگاه بوده که اتفاقاتی را در پی دارد و اظهار کرد: واقعیت این است که روزی که تصمیم گرفتیم این سکانس را بسازیم البته که حتما چشم‌های من یک برق شیطنتی هم داشت می‌زد اما در نهایت تصمیم خیلی خوبی بود.

بخشی از برنامه «کیوسک» شبکه سه سیما شامگاه شنبه به گفت‌وگو درباره سریال «پدر» به نویسندگی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا اختصاص داشت.

در این برنامه مجری به سکانس پریدن شخصیت پسر از پنجره اشاره کرد و با خنده گفت که یکی از سکانس‌های ماندگار تاریخ تلویزیون بوده است که در نهایت به نفع سازندگان تمام شده است؛ چرا که اگر فردی تا پیش از این سریال پدر را تماشا نمی‌کرد، با تماشای این صحنه در فضای مجازی به دیدن این سریال ترغیب می‌شد!

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنرمندان,سریال پدر


حامد عنقا در پاسخ به اظهارات مجری درباره این حواشی که در نهایت به نفع سریال و دیده‌شدن آن تمام شده است، چنین گفت: به هر حال این ابزاری است که هر درام‌نویسی با توجه به شرایط و اقتضائاتش به کار گیرد. بله، این حواشی به نفع سریال تمام شد. البته می‌شد آن سکانس را به گونه‌ای دیگر هم ساخت اما واقعیت این است که روزی که تصمیم گرفتیم این کار را بسازیم البته که حتما چشم‌های من یک برق شیطنتی هم داشت می‌زد اما در نهایت تصمیم خیلی خوبی بود. من خیلی کیف کردم با این اتفاق.

او به این پرسش متعجبانه عبدی‌پور که آیا این کار مهندسی شده بود، پاسخ مثبت داد و افزود: وقتی داشتم این سکانس را می‌نوشتم می‌دانستم که این اتفاق باید واکنش ایجاد کند.

 

ایسنااز بازیگران بیشتر بدانید


[ یکشنبه 28 مرداد 1397 ] [ 10:28 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 09:37 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر صبح دیروز 26 مرداد ماه در بیمارستان "باهنر تهران" درگذشت. جمعی از هنرمندان برای همدردی با خانواده وی در خانه اش وسپس در خانه سینما حضور یافتند.

[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 12:05 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 09:08 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 09:08 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 09:07 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]


عزت‌الله انتظامی صبح یکشنبه ۲۸ مرداد به خانه ابدی بدرقه می‌شوداخبار,اخبار فرهنگی,عزت‌الله انتظامی

پیکر زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی یکشنبه ۲۸ مرداد ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از ستاد برگزاری مراسم تشییع استاد انتظامی، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد عزت الله انتظامی یکشنبه ۲۸ مرداد از مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.

 

پیکر این هنرمند ۲۸ مرداد ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع می‌شود.

 

عزت‌الله انتظامی بازیگر مطرح و باسابقه سینما و تئاتر ایران بامداد امروز ۲۶ مرداد درگذشت.

 

وی نقش‌های خاطره‌انگیزی در فیلم‌هایی چون «هامون»، «روز فرشته»، «روسری آبی»، «روز واقعه» و... از خود بر جای گذاشته است.

 

 


[ شنبه 27 مرداد 1397 ] [ 09:06 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ چهارشنبه 24 مرداد 1397 ] [ 09:27 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ چهارشنبه 24 مرداد 1397 ] [ 09:26 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ چهارشنبه 24 مرداد 1397 ] [ 09:25 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

آخرین وضعیت جمشید مشایخی در بیمارستاناخبار,اخبار فرهنگی,جمشید مشایخی

جمشید مشایخی که از یک ماه گذشته در بیمارستان بستری است، بعد از پشت سر گذاشتن یک عمل جراحی، اکنون شرایط جسمانی خوبی دارد و فقط برای تقویت بیشتر در بیمارستان به سر می‌برد.

فرزند جمشید مشایخی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین اوضاع جسمانی این هنرمند پیشکسوت گفت: پزشکی که پدر تحت نظرشان هستند، از مدتی پیش به ما اجازه مرخصی شان را داده‌اند اما در حال حاضر باید پرستاری به صورت تمام وقت از پدر مراقبت کند زیرا برخی کارهایشان باید با همراهی یک پرستار انجام شود، به همین دلیل دکترشان موافقت کردند تا پدر چند روز دیگر هم در بیمارستان بمانند تا قوت جسمانی بیشتری پیدا کنند. با این حال احتمالا در هفته آینده از بیمارستان مرخص خواهند شد.

 

او ادامه داد: پدر را هفته پیش با وجود اینکه ما موافق این کار نبودیم به بخش منتقل کردند و بعد از دو روز به دلیل آنکه میزان مراقبت از ایشان در آی‌سی‌یو بهتر بود دوباره به آی‌سی‌یو منتقل کردند ولی با این حال به مراقبت‌های ویژه نیاز ندارند. اکنون می‌توانند کارهای شخصی‌شان را خودشان انجام دهند و به غیر از داروهای تقویتی دو نوبت در روز فیزیوتراپی دارند.

 

به گزارش ایسنا، جمشید مشایخی از ۱۳ تیرماه به دلیل ضعف جسمانی و مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری شد و ۲۰ تیرماه بنا به تشخیص پزشک به دلیل چسبندگی روده تحت عمل جراحی قرار گرفت. جمشید مشایخی از سال گذشته، چندین بار به دلیل عمل جراحی در بیمارستان بستری شده و دوران نقاهت طولانی را پشت سر گذاشته است.

 

مشایخی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری و متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران است. از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگری‌اش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت، دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد.

 

این هنرمند تا به امروز ایفاگر نقش‌های زیادی بوده است که از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم‌های «گاو»، «قیصر»، «شازده احتجاب»، «سوته‌دلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی»، «آوار»، «پدربزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه روی آب»، «یک بوس کوچولو»، «جرم» و «سیزده۵۹» و مجموعه‌های «هزاردستان»، «داستان‌های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی(ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» اشاره کرد.

 


[ چهارشنبه 24 مرداد 1397 ] [ 09:24 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]


شهرام ناظری: اجازه دهند در استادیوم آزادی کنسرت رایگان برگزار می‌کنماخبار,اخبار فرهنگی وهنری,شهرام ناظری

شهرام ناظری گفت: استادیوم صد هزار نفری آزادی را در اختیار ما بگذارند تا با همراهی گروه‌های موسیقی دیگر، شب‌های متعددی به شکل رایگان برای مردم کنسرت برگزار کنیم

به گزارش ایران آرت، شهرام ناظری نیز به جمع خوانندگانی پیوست که علاقه‌مند به اجرای رایگان برای مردم است. او در گفت‌وگویی با ایسنا درباره اجرای کنسرت خیابانی می‌گوید: اگر این موضوع برای سرپوش نهادن بر مشکلات دیگر نباشد و اگر به شکل جدی مجوز بدهند، با وجود اینکه دورنمای چندان درستی از اجرای کنسرت خیابانی ندارم، بدون شرط چنین کنسرتی را برگزار می‌کنم.

او با تاکید ادامه می‌دهد: البته امیدوار هستم برای این کار مدام ما را در رفت ‌و آمد قرار ندهند تا وارد ماه محرم شویم و دیگر نتوانیم اجرایی داشته باشیم.

ناظری با بیان اینکه پیشنهاد دیگری نیز در این زمینه دارد، می‌گوید: استادیوم صدهزار نفری آزادی را در اختیار ما بگذارند تا با همراهی گروه‌های موسیقی دیگر، شب‌های متعددی به شکل رایگان برای مردم کنسرت برگزار کنیم.

همایون شجریان اولین خواننده‌ای بود که اعلام کرد در صورتی که مشکل مجوز وجود نداشته باشد بدون هیچ انتفاعی اقدام به برگزاری کنسرت خیابانی می‌کند. تصمیم شجریان با استقبال خانه موسیقی، شورای شهر و شهرداری تهرانروبرو شد. دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز با انتشار متنی، تاکید کرد که برای صدور سریع مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از مردم همکاری می‌کند. در ادامه چند خواننده دیگر نیز برای اجرای کنسرت رایگان خیابانی اعلام آمادگی کردند.

 


[ دوشنبه 22 مرداد 1397 ] [ 11:10 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 21 مرداد 1397 ] [ 11:02 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 21 مرداد 1397 ] [ 11:02 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 5 ::      1   2   3   4   5  

درباره وبلاگ

سلام عزیزان بازدید کننده
ممنون از اینكه از وبلاك خوشنویسی -هنر- حیدر امیرپور دیدن میفرمائید
باتشکر امیرپور
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :