تبلیغات
خوشنویسی -هنر-حیدرامیرپور

خوشنویسی -هنر-حیدرامیرپور
خوشنویسی نستعلیق -هنر اصیل ایرانی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
تصویر مرتبط
[ دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ] [ 10:49 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ] [ 10:48 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ] [ 10:48 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

چهره‌ها ملاک فروش تئاتر شده اند!اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,نمایش یرماغ

کارگردان نمایش «یرماغ» که این روزها در تالار «مولوی» در حال اجرا است معتقد است: اکنون فقط نمایش‌هایی موفق هستند که یا بازیگران چهره در آنها بازی می‌کنند و یا تبلیغات وسیعی دارند این در حالی است که تبلیغات برای تئاتر محدودیت‌های بسیاری دارد.

 مریم محمدی در گفت‌وگویی با ایسنا،  درباره این نمایش توضیح داد: نمایشنامه «یرماغ» برداشتی آزاد از کتاب «یرما» لورکا است که خودم بازنویسی آن را انجام داده‌ام و در واقع این نمایش پروژه پایان نامه کارشناسی ارشدم بوده است.

او ادامه داد: ما برای اجرای این نمایش بیشتر از یک سال است که تمرین کرده‌ایم و بازیگران آن همه از دانشجویان تئاتری هستند که در کنار هم گرد آمده‌اند و تمام سرمایه این نمایش را من به صورت شخصی تهیه کرده‌ام.

این کارگردان درباره تیزر این نمایش که به شیوه خلاقانه‌ای ساخته شده است، گفت: ما در واقع از یک نوع ضد تبلیغ برای کارمان استفاده کرده‌ایم. در حقیقت ما میخواستیم بگوییم که برای تبلیغ یک نمایش محدودیت‌های بسیاری وجود دارد. برای تبلیغات شهری و محیطی و استفاده از بیلبوردها باید از چند ماه قبل به نهادهایی که این متصدی تبلیغات شهری هستند اطلاع دهیم، این در صورتی است که ما شاید ندانیم در چه سالنی و در چه زمانی نوبت اجرای ما خواهد بود. نکته دوم هم این است که ما زمانی که برای درخواست تبلیغات محیطی اقدام می‌کنیم از ما می‌پرسند که آیا بازیگر چهره در نمایش شما حضور دارد یا خیر و اگر نباشد امکان تبلیغات را از ما می‌گیرند.

او همچنین اضافه کرد: در حقیقت تبلیغی وجود ندارد و هزینه‌ای که برای کاری صرف ‌می‌شود از طریق گیشه برگشت مالی ندارد. حتی امکان اینکه ما بتوانیم با تبلیغات مقداری از هزینه‌ای که انجام دادیم را برگردانیم، هم نداریم و شاید در تئاترِ ما این نکته قرار نگرفته است که یک نمایش بتواند از طریق تبلیغات مخاطب جذب کند. اتفاقی که الان وجود دارد و باعث جذب مخاطب می‌شود بحث داشتن بازیگر شناخته شده و چهره است و گویی تخصص و مهارت در این هنر مطرح نیست بنابر این کارهایی که الان پرفروش هستند همه از همین طریق توانسته‌اند موفق باشند.

این کارگردان که پیش از این از حضور در جشنواره تئاتر دانشگاهی انصراف داده بود، درباره ارزیابی‌اش برگزاری چنین جشنواره‌هایی گفت: شیوه برگزاری و برنامه‌ریزی جشنواره‌های تئاتری ما خیلی مناسب نیست به طور مثال یک گروه تئاتری باید برای حضور و شرکت در یک جشنواره از جیب خودش هزینه کند و نمایشی را آماده ارائه در جشنواره کند، این در صورتی است که باید جشنواره‌ها کمک هزینه‌ای را به ما بدهد ولی این اتفاق نمی‌افتد و یا اینقدر مبلغ آن کم است که تفاوتی با نبود آن وجود ندارد.


محمدی ادامه داد: در کنار این موارد بی‌برنامه‌ بودن جشنواره‌ها نیز از دیگر مشکلات ماست و همین علت باعث شد که ما از جشنواره تئاتر دانشگاهی انصراف دهیم. زیرا قرار بود که در ابتدا نمایش ما در روزهای پایانی جشنواره اجرا شود تا بتوانیم مقداری در هزینه دکور صرفه جویی کنیم اما چند رور مانده به جشنواره میگویند که چنین امکانی وجود ندارد. در نهایت هم همین بی‌برنامگی‌ها باعث شد تنها چند ساعت مانده به اجرای عمومی‌مان سالن را در اختیار ما قرار دهند. با این حال این جشنواره‌ها مکانی است برای شکوفا شدن استعدادها و ارائه ایده‌های دانشجویانی که پر از خلاقیت هستند و فقط در چنین رویدادهایی که امکان ارائه آنها وجود دارد.


به گزارش ایسنا بازیگرای که در نمایش «یرماغ» ایفای نقش می‌کنند عبارتند از مهتاب محسنی، محیار احمدی، حمید صدری، سالار خمسه، علی تارمی، بردیا زاهدی، محمد رضا منصوری، عادل شادرو، امیر حسین عشق آبادی، رامین مرادی جاوید، مجید عمانی، رسول سوری، رضا منفرد و محمد علی امیدبخش.

از دیگر عوامل این نمایش نیز می‌توان به طراح و ساخت دکور و همچنین طراحی نور: کیارش ظریفی، طراح لباس: محبوبه آبسالان، طراح ساخت ماسک: حجت هاشمی، نقاش ماسک: مسعود عسگری، طراح گریم: بهار اسدی، مدیر تولید و مجری طرح: نیما فراهی، تهیه کننده: مریم محمدی نام برد.


[ دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ] [ 10:47 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

مردم برای کدام فیلم‌ها دست به جیب شدند؟اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,فیلمهای سینمایی ایران

 به گزارش جام جم آنلاین،  در هفته‌ای که گذشت، طرح اکران ماه مبارک رمضان آغاز شد،‌ طرحی که به فروش فیلم‌های سینمای ایران سرعت بخشید و باعث شد که بسیاری از مردم سینما را برای اوقات‌فراغت خود انتخاب کنند. در این هفته فیلم‌های سینمایی «تگزاس»، «لاتاری»، «فیلشاه» و «مصادره» توانستند مخاطبان بیشتری را به سمت گیشه‌های سینما جذب کنند. از طرفی دیگر حدود سه هفته است که اکران نوروز ۹۷ در سرگروه‌های سینمایی به پایان رسیده و این سرگروه‌ها به فیلم‌های جدید داده شده است؛ اما این فیلم‌ها سرعت فروش بسیار کمی داشته‌اند و مخاطبان سینما هنوز علاقه‌مند به دیدن فیلم‌های قدیمی (اکران نخست نوروز) هستند.


از طیف فیلم‌های نفروش می‌توان فیلم‌های سینمایی «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی، «آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی و «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی اشاره کرده که تا به حال گیشه نامطلوبی داشته‌اند.

جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران که از سوی دفاتر پخش به فارس اعلام شده، فیلم سینمایی «مصادره» با در اختیار داشتن ۷۴ سالن نمایش؛ ۱۴ میلیارد و ۷۸۵میلیون تومان فروخته است و «لاتاری» با در اختیار داشتن ۸۵ سالن نمایش؛ ۱۴ میلیارد تومان. «به وقت شام» با در اختیار داشتن ۴۹ سالن نمایش ۱۲ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان و «لونه زنبور» با در اختیار داشتن ۳۴ سالن نمایش ۹ میلیارد تومان. همچنین انیمیشن «فیلشاه» با در اختیار داشتن ۱۵۰ سالن نمایش موفق به فروش هفت میلیارد تومای شده است.

«تگزاس» با در اختیار داشتن ۱۳۳ سالن نمایش؛ شش میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومانی و «عصبانی نیستم» با در اختیار داشتن ۱۱۱ سالن نمایش یک‌میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان فروش داشته است. فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» با در اختیار داشتن ۹۶ سالن نمایش؛ یک میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان، «خوک» با در اختیار داشتن ۴۲ سالن نمایش ۴۱۹ میلیون تومان و «آن‌سوی ابرها» با در اختیار داشتن ۱۴ سالن نمایش ۹۴ میلیون تومان فروش داشته‌اند. «جشن‌دلتنگی» هم با در اختیار داشتن ۳۰ سالن نمایش ۹۰ میلیون تومان فروش داشته است.

 


[ دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ] [ 10:46 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:40 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:39 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:38 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:38 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

هدیه دور همی به خندوانه/ ماجرای 2 سال خواستگاری جناب خان چه بود؟  اخبار فرهنگی,خبرهای   فرهنگی,خندوانه
شب گذشته اولین قسمت از سری پنجم برنامه تلویزیونی خندوانه همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان به روی آنتن شبکه نسیم رفت.

 باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:رامبد جوان مجری و کارگردان برنامه خندوانه در ابتدای این برنامه گفت: خیلی خوشحالم که در خدمت شما هستیم و فصل پنجم را شروع کردیم چرا که در این مدت دل تنگ شما بودیم.

 

وی در ادامه با اشاره به طراحی دکور فصل پنجم خندوانه، بیان کرد: از جایی که موضوع آب خیلی جدی است، ما کمپین قطره قطره را دوباره راه اندازی می کنیم و لوله هایی که در دکور طراحی شده است یادآور کم آبی کشور است. در این فصل اتفاقات فراوان و هیجان انگیزی مثل خواننده شو و بخش های جذاب تدارک دیده شده است و از این به بعد فقط در این فصل سه شب در هفته، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه برنامه داریم و بقیه روزها پژمان بازغی در برنامه کودک شو خدمت شما خواهد بود.

 

جوان در ادامه شادی برنامه را به پنج نسل از دهه ۴۰ نا ۸۰ تقدیم کرد و سرود ملی ایران را با حضار داخل در استودیوی خندوانه اجرا کردند.

 

هومن شاهی خواننده و آهنگساز این برنامه از قطعه جدید سری جدید رونمایی کرد و پس از آن به مناسبت شروع خندوانه مهران مدیری و سید مصطفی احمدی تهیه کننده و عوامل دورهمی کیک و یک تاج گل به این برنامه اهدا کردند.

 

مهران غفوریان کمدین خندوانه در برنامه شب گذشته حاضر شد و به اجرای استندآپ کمدی پرداخت.

 

در ادامه برنامه جوان به اجرای برنامه خنداننده شو اشاره کرد و از فینالیست مسابقه خنداننده شو میثم درویشیان پور به روی صحنه دعوت کرد.

 

همچنین عماد طالب زاده با اجرای قطعه های «دستاتو می گیرم» و «تو یک حس قشنگ»به استودیو خندوانه آمد.

 

جوان در ادامه گفت: ما خندوانه را می سازیم تا در این شرایط، شبی حدود ۸۰ دقیقه به موضوعات آزاردهنده فکر نکنیم و دربرابر مشکلات بایستیم و آسیب نبینیم.

 

همچنین در ادامه جناب خان پس از دو سال در استودیو خندوانه حاضر شد و گفت: در این سال ها درگیر خواستگاری بودم.

 

جناب خان در ادامه این بخش با همان لهجه جنوبی ماندگار،اولین قطعه آبادانی خود را اجرا کرد و خطاب به جوان گفت: تا آخرش باهات هستم.

 


[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

هفتادویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن با اعطای جایزه نخل طلا به فیلم ژاپنی «دزدان فروشگاه» به کار خود پایان داد و جعفر پناهی نیز برای فیلم «سه رخ» برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.

به گزارش ایسنا، هیات داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ به ریاست «کیت بلانشت» جایزه نخل طلای بهترین فیلم این رویداد سینمایی را از میان ۲۱ فیلم رقابت‌کننده به «دزدان فروشگاه» به کارگردانی «هیروکازو کورئیدا» اعطاء کردند.

 

همچنین جعفر پناهی برای نگارش فیلمنامه فیلم «سه رخ» به‌صورت مشترک با «آلیس رورواچر» ایتالیایی برای فیلم «لازاروی خوشحال» برنده جایزه بهترین فیلمنامه کن شد.

 

«چانگ چنگ» بازیگر چینی، «آوا دوورنای» کارگردان آمریکایی، «روبر گدیگیان «کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر اهل فرانسه، «خواجه نین» آهنگ‌ساز، ترانه‌سرا و خواننده اهل کشور برونئی،‌ «کریستین استوارت» بازیگر آمریکایی، «لئا سیدو»  بازیگر فرانسوی، «دنیس ویلنوو» بازیگر و نویسنده کانادایی و «آندری زویاگینتسف» کارگردان مطرح روسی دیگر اعضای هیات داوران بودند که «بلانشت» را در امر انتخاب برترین‌های جشنواره یاری کردند.

 

جایزه بزرگ هیات داوران که مهمترین جایزه کن پس از نخل طلاست، به فیلم «کلنزمن سیاه» ساخته «اسپایک لی» رسید و فیلم لبنانی « کفرناحوم» به کارگردانی «نادین لبکی» جایزه هیات داوران کن را به خود اختصاص داد.

 

اما «ژان لوک گدار» کارگردان نامدار سینمای فرانسه برای ساخت فیلم «کتاب تصویر» با اعطای جایزه نخل طلای ویژه مورد تقدیر گرفت. «گدار» که به ندرت در رویدادهای سینمایی شرکت می‌کند، در مراسم اختتامیه حاضر نبود.

 

«سامال یسلیاموا» برای بازی در فیلم «آیکا» به کارگردانی «سرگئی دوورتسووی» برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۸ شد و «مارسلو فونته» نیز برای نقش‌آفرینی در فیلم تحسین شده «داگمن» ساخته «متئو گارونه» از ایتالیا بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی نام گرفت.

 

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن امسال به «پاول پالیکوفسکی» برای فیلم سیاه و سفید «جنگ سرد» از لهستان رسید.

 

«برتران بونلو» رئیس هیات داوران بخش سینه فونداسیون و فیلم کوتاه امسال جشنواره کن نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه را به فیلم استرالیایی «همه این موجودات» به کارگردانی «چالز ویلیام» تقدیم کرد. در این بخش فیلم «تاریکی» ساخته سعید جعفریان نیز یکی از ۸ نامزد کسب جایزه بود.

 

جایزه دوربین طلای کن که به بهترین فیلم اول جشنواره در بخش‌های گوناگون اختصاص می‌یابد، به فیلم «دختر» به کارگردانی «لوکاس دونت» از کشور بلژیک رسید. امسال «اورسولا مه‌یر»  سینماگر سوئیسی رئیس هیأت داوران جایزه دوربین طلای جشنواره کن بود.

 

هیات داوران انجمن بین‌المللی منتقدین (فیپرشی) نیز جایزه خود را به فیلم «سوختن» ساخته «لی چانگ-دونگ» از کشور کره جنوبی اعطاء کرد.


[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:36 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

خواننده ترانه‌های ماندگار «باروبارو» و «دایه دایه» ـ صبح امروز در سن ۶۸ سالگی درگذشت.

به گزارش افکارنیوز، عزت‌الله (حسین) فرجی اول بهمن‌ ماه سال ۱۳۲۹ هجری خورشیدی در لرستان و شهرستان خرم‌آباد دیده به جهان گشود.

وی که از دوران کودکی دارای صدای بسیار خوبی بود از همان دوران مدرسه کار خواندن ترانه‌های محلی را شروع کرد تا اینکه جهت ارتقاء سطح کیفی کارش و همچنین برای شناساندن ترانه‌های محلی لری به تهران آمد و زیر نظر استاد مهرتاش که استاد اساتید هنرمندان بود کار خود را آغاز کرد.

این هنرمند در سال ۱۳۴۶ و در حالی‌ که تنها ۱۷ سال سن داشت اولین ترانه‌ خود را با نام «شو سال» که شعر و آهنگش را هم خودش خلق کرده بود، اجرا و در همان سال ترانه‌ معروف «شیپورچی» را هم که خود حکایتی داشت را با شعر و آهنگی از خود وارد بازار کرد.

شیپورچی، دایه دایه، شو سال، کینه، مادر، مسافر کویت، مرغ اسیر، تویی بهارم سوزه سوزه و ... از ترانه‌های به‌یادماندنی مرحوم فرجی محسوب می‌شوند.

 

حسین فرجی

 


[ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ] [ 11:26 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ شنبه 29 اردیبهشت 1397 ] [ 12:26 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ شنبه 29 اردیبهشت 1397 ] [ 12:25 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ شنبه 29 اردیبهشت 1397 ] [ 12:25 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
نتیجه تصویری برای خوشنویسی اساتید
[ شنبه 29 اردیبهشت 1397 ] [ 12:24 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]

بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون ایران درگذشت

خبرآنلاین، ۲۸ اردیبهشت ماه نوشت: حسین شهاب، بازیگر سینما و تلویزیون در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین شهاب، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که مدت‌ها به دلیل نارسایی کلیه و کبد در بیمارستان بستری بود، عصر جمعه ۲۸ اردیبهشت در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

او که متولد ۱۳۲۵ بود و در سال ۱۳۴۷ اولین فیلم خود را بازی کرد، در طول دوران فعالیت هنری‌اش در تلویزیون و سینما در بیش از ۹۰ سریال و فیلم سینمایی بازی کرد و با کارگردان‌هایی همچون علی حاتمی، امیر نادری، مسعود کیمیایی، ایرج قادری و تهمینه میلانی همکاری کرده بود.

«ماموریت»، «برزخی‌ها»، «بازداشتگاه» و… از جمله آثاری است که شهاب در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

پرویز پرستویی هم با انتشار پستی در اینستاگرام درگذشت این هنرمند را به خانواده‌اش و جامعه هنری ایران تسلیت گفت.


منبع: خبرانلاین

[ شنبه 29 اردیبهشت 1397 ] [ 12:22 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
۰۵:۰۰ ۰ A

تصویری از حضور "مهوش وقاری" و همسرش "محسن قاضی مرادی" زوج قدیمی سینمای ایران را در یک مراسم مشاهده می کنید.

به گزارش افکارنیوز ، تصویری از حضور  "مهوش وقاری" و همسرش "محسن قاضی مرادی" زوج قدیمی سینمای ایران را در یک مراسم مشاهده می کنید.

محسن قاضی مرادی به دلیل شرایط نامساعد جسمی مدتی است که ویلچر نشین شده است.

 


بیشتر بخوانید: تیپ خاص "الهام حمیدی" در کنار خواننده مشهور/عکس


[ شنبه 29 اردیبهشت 1397 ] [ 12:17 ب.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 ] [ 11:12 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
تصویر مرتبط
[ پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 ] [ 11:12 ق.ظ ] [ حیدر امیرپور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 7 ::      1   2   3   4   5   6   7  

درباره وبلاگ

سلام عزیزان بازدید کننده
ممنون از اینكه از وبلاك خوشنویسی -هنر- حیدر امیرپور دیدن میفرمائید
باتشکر امیرپور
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :